Kantor internetowy

Kantor internetowy

Kantor internetowy – co to jest, jak wymieniać walutę online? Czy takie transakcje są bezpieczne? Jakie są największe zalety kantorów internetowych? Sprawdźmy odpowiedzi na te, absolutnie kluczowe pytania.

Wymiana walut wiąże się zazwyczaj z poszukiwaniem odpowiedniego miejsca, które oferować będzie odpowiednio korzystny kurs.

Przeważnie przed wymienieniem — szczególnie dużej sumy sprawdzamy kilka kantorów, szukając tego, który zaoferuje nam najwięcej pieniędzy na naszą walutę.

Jednym z najlepszych rozwiązań, przy którym nie musimy wychodzić nawet z domu, jest kantor internetowy.

Wymienia on walutę szybko i po minimalnym spreadzie, który potrafi być nawet kilka — kilkanaście razy mniejszy niż w kantorach tradycyjnych.

Poniżej przedstawimy wszystkie informacje o kantorach internetowych.

Kantor internetowy — co to takiego?

Kantory internetowe to serwisy w sieci, które oferują wymianę waluty. Wymiana pieniędzy odbywa się całkowicie internetowo.

Polega ona na przesłaniu pieniędzy przelewem bankowym z naszego konta do serwisu oraz wymianie pieniędzy na inne waluty.

Serwis następnie odsyła pieniądze do nas również przelewem na konto w innej walucie, a my nawet w ciągu kilkunastu minut możemy cieszyć się korzystnie wymienionymi środkami.

Na rynku internetowej wymiany walut działa wiele firm. Niektóre z nich — te największe są znane, reklamują się w tv, a często są też sponsorami drużyn sportowych czy głośnych wydarzeń rozrywkowych.

Marki działające w ten sposób nie mają naziemnych punktów wymiany walut, a jedynie działają w internecie.

Kantory internetowe w Polsce są legalnie działającymi firmami. Podlegają one nadzorowi NBP oraz Ministerstwu Finansów.

Na Polskim rynku istnieje ok. kilkudziesięciu kantorów internetowych. Działają one na podobnej zasadzie i świadczą usługi internetowej wymiany walut.

Kantory internetowe dostępne są 24h i wymieniać możemy w nich walutę o każdej porze.

Aby skorzystać z kantoru internetowego, nie musimy spełnić żadnych szczególnych wymagań.

Należy jedynie zarejestrować się jako klient w danym kantorze internetowym, podać i zweryfikować swoje rachunki oraz zaakceptować regulamin.

Generalnie, prowadzenie konta w większości kantorów jest darmowe.

Choć poszczególne kantory mogą oferować inne płatne usługi takie jak np. alert walutowy, automatyczną wymianę czy kartę debetową do internetowego konta kantorowego.

Przy jej pomocy będziemy mogli wypłacić pieniądze bezpośrednio z konta kantoru, nie czekając na przelew zwrotny na nasze konto bankowe.

Kantor internetowy

Jak przebiega wymiana waluty w kantorze internetowym?

Wymiana waluty w kantorze internetowym przebiega prosto i poradzi sobie z nią każda osoba.

Pierwszym krokiem do wymienienia waluty jest wybranie kantoru oraz zarejestrowanie się w nim.

Utworzenie konta przypomina utworzenie skrzynki e-mailowej i jest niezwykle proste.

Gdy podamy już wszystkie swoje dane, hasło, adres e-mail itp. będziemy mogli rozpocząć korzystanie z kantoru.

W utworzonym koncie musimy podać numery naszych kont bankowych, z których i na które będziemy przesyłali pieniądze.

Samo działanie kantoru może różnić się nieco w zależności od poszczególnych marek.

Niektóre z nich będą wymagały zakupu np. 100 euro i opłacenia transakcji przelewem, a niektóre pozwalają na niezobowiązujące przesłanie pieniędzy na konto kantorowe i wymianę waluty w dowolnym czasie.

Przy pierwszej opcji, jeśli opłacimy przelewem transakcje, kantor automatycznie odeśle na nasz rachunek 100 euro.

Przy drugiej opcji będziemy mogli przesłać na konto kantoru dowolną sumę np. sto złotych i zadecydować, kiedy oraz ile obcej waluty zakupimy.

Jeśli kurs osiągnie satysfakcjonujący nas poziom, wystarczy zakupić daną ilość euro lub dolarów oraz zadecydować czy przetrzymać je na saldzie kantoru np. w celu kolejnej wymiany, czy wysłać je na nasze konto bankowe.

Typ i zasadę funkcjonowania kantoru należy zawsze sprawdzić przed rejestracją i wybrać ten kantor, który odpowiada nam najbardziej.

Czas trwania wymiany waluty waha się od kilku minut do 1-2 dni roboczych.

Sama wymiana trwa jedynie kilka sekund, a ogólny czas jest zależny od tego, w jakim banku posiadamy konto oraz w jakim banku konto ma kantor.

Jeśli są to te same banki, przelewy również dochodzą w ciągu kilkunastu minut — jeśli nie, czas ten wydłuża się.

Obecnie kantory posiadają wiele kont w różnych bankach, aby dostosować się do różnych klientów.

Bezpieczeństwo kantorów online

Jedną najważniejszych kwestii, która jest często poruszana przy kantorach internetowych, jest ta, odnośnie bezpieczeństwa.

Kantory to legalnie działające firmy podlegające nadzorowi finansowemu. Same serwisy również są szyfrowane i uniemożliwiają “podsłuchiwanie” połączeń.

Serwisy internetowe posiadają wiele zabezpieczeń na poziomie tych znanych z kont bankowych. Pewną niewiadomą może być reputacja kantoru i jego renoma.

Jeśli jednak wybieramy największe i najbardziej znane kantory nie musimy obawiać się o utratę środków, wyciek danych czy niekompetentną obsługą.

Kantory internetowe muszą spełniać dokładnie te same restrykcyjne wymagania, co kantory naziemne, oraz być przystosowane do działalności internetowej.

Obecnie z kantorów tego typu korzysta wiele osób i nie ma powodów do obaw przy takiej wymianie walut.

Alternatywnie można skorzystać także z rachunków walutowych – https://najlepszekonta.com/jak-wybrac-konto-walutowe/

Kantor internetowy – największe zalety

Wymiana pieniędzy w kantorach internetowych ma bardzo wiele zalet. Pierwszą z nich jest niezwykle atrakcyjny kurs wymiany.

Kantory internetowe oferują przeważnie kilku groszowy spread.

Jest to wręcz symboliczna suma, gdyż kantory naziemne oferują ok. kilkunastu groszy spreadu, a kursy bankowe różnią się kwotą sprzedaży i kupna nawet o kilkadziesiąt groszy.

Dzieje się tak z powodu braku konieczności prowadzenia lokali naziemnych oraz centralizacji wymiany walut w jednym miejscu — internecie.

Marki kantorów internetowych nie muszą zatem ponosić kosztów zatrudniania dużej ilości pracowników, wynajmu lokali usługowych itp.

Niskie kursy to również zasługa bardzo dużej grupy klientów.

Jeśli dany kantor obsługuje ich dziennie np. kilka tysięcy, może pozwolić sobie na bardzo niskie marże, gdyż zarabia duże sumy nawet na małych spreadach.

Kolejnym plusem wymiany internetowej walut jest komfort. Aby wymienić taką walutę, nie musimy wychodzić z domu, a jedynie możemy wysłać przelew.

To bardzo komfortowe, jeśli nie mamy czasu lub dużego wyboru kantorów naziemnych.

Wymiana taka wpływa również na bezpieczeństwo, gdyż nie musimy samodzielnie udawać się do kantoru z dużą ilością gotówki, jeśli chcemy wymienić większą sumę.

E-kantory będą bardzo pomocne w sytuacji, gdy chcemy wymienić egzotyczną lub mało popularną walutę.

Często w kantorach naziemnych mamy z tym problem.

W kantorach internetowych możemy wymieniać bez przeszkód nawet rzadko używane w świecie realnym w Polsce waluty po równie atrakcyjnym kursie.

Kantory internetowe – podsumowanie

Wymiana walut online zaczyna stanowić coraz większą część wszystkich transakcji na rynku walutowym. Szybkość, bezpieczeństwo i wygoda takiego rozwiązania przyciąga coraz więcej klientów.

Jednak chyba największą zaletą kantorów internetowych jest to, że oferują o wiele lepsze kursy/spready niż placówki stacjonarne czy banki. Przy wymianie większej ilości pieniędzy, to może robić kolosalną różnicę.